Co nowego w iOS 5?

Podczas konferencji WWDC 2011 Apple zaprezentowało między innymi iOS 5.

A oto najważniejsze nowości:

Nowe centrum powiadomień. Wszystkie komunikaty będą odpowiednio grupowane, będzie można łatwo nimi zarządzać, będą też widoczne na zablokowanym ekranie).

Newsstand – aplikacja, z poziomu której można uzyskać dostęp do magazynów i czasopism. Na razie tylko w USA.

Ulepszone Safari, dodano opcję ładowania samych nagłówków i tekstu, safari dla iPada będzie wyposażone w nowy system kart.

Integracja z Twitterem, m.in. aparatu (będzie można udostępniać zdjęcia bezpośrednio z galerii) oraz wystarczy zalogować się do Twittera z poziomu ustawień aby inne aplikacje nie prosiły już o logowanie.

Aparat został wzbogacony o fizyczny przycisk do robienia zdjęć (będzie w tym celu używany jeden z przycisków głośności) oraz osobną, rozbudowaną aplikację do edycji zdjęć.

Bezprzewodowa synchronizacja z iTunes, będzie możliwa również aktualizacja oprogramowania bez udziału PC, ponadto pobierane będą tylko potrzebne pliki a cały system aktualizowany, a nie wgrywany od nowa, nie będzie już konieczności pobierania 500-megabajtowych plików z softem).

– Przy kupnie iPhone’a z iOS 5 nie będzie konieczna aktywacja za pomocą PC, urządzenie będzie od razu gotowe do pracy.

iMessage – komunikator wbudowany w system, umożliwiający bezpłatną komunikację z innymi iUrządzeniami za pośrednictwem WiFi lub sieci 3G. Będzie można przesyłać nie tylko sam tekst ale również zdjęcia, filmy i kontakty. Pojawić się ma również opcja grupowych czatów.

– Przypomnienia – nie będą to zwykłe przypomnienia, będą one bowiem wykorzystywały lokalizację, np. Gdy będziemy w pracy, aplikacja przypomni nam o rozmowie z szefem, a gdy wrócimy do domu, zostaniemy poinformowani, że mieliśmy nakarmić rybki w akwarium.

iCloud – Usługa przechowująca całą zawartość twojej biblioteki (muzyka kupiona w iTunes, książki z iBooks, filmy, zdjęcia, dokumenty, maile i kontakty) w chmurze i bezprzewodowo przesyłająca ją do urządzenia, usługa będzie całkowicie darmowa, oprócz tego za opłatą 25 dolarów rocznie będzie można przechować całą swoją bibliotekę muzyczną (również utwory nabyte poza iTunes).

Na koniec zwiastun wszystkich nowości iOS 5.

[youtube:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LLJIef-e-7g500 400]

Podyskutuj o tym na OsMobile.pl

Michos

Źródło: engadget.com

More Stories
Solid Explorer Beta – ciekawy eksplorator