WWDC 2011 – co nowego ?

Już jutro w Moscone Center w San Francisco rozpocznie się coroczna konferencja Apple WWDC 2011. Wejściówki zostały wyprzedane w kilka godzin po ich udostępnieniu (cena to 1599$), tym którzy nie posiadają biletów pozostaje streaming wideo lub relacje tekstowe.

Czego dokładnie możemy spodziewać?

iPhone 5

Rok temu nasze oczy ujrzały rewolucyjnego iPhone’a 4. Czy w tym roku ujrzymy jego następce? Plotki krążące od jakiegoś czasu mówiły o ukazaniu się nowego modelu telefonu we wrześniu.  Czy Apple wyłamie się ze swojego regularnego cyklu wydawania telefonów?  Jeśli pojawiłby się iPhone 5, na pewno powinniśmy się spodziewać dwurdzeniowego procesora A5, reszta stoi pod znakiem zapytania.

iOS 5

iOS 5 został już zapowiedziany, dalej jednak nie wiadomo jakie nowości wprowadzi. Plotki mówią o nowym systemie powiadomień Petera Hajasa, którzy stworzył program MobileNotifier dostępny w Cydii. Ostatnimi dniami mówi się także o aktualizacjach OTA (z ang. ovet the air), dostępnych w systemie <a href=”https://mobileworld24.pl/android/”>Android</a>.

iCloud

iCloud ma być odpowiedzią na zapowiedziany na konferencji I/O Google Music, znajdujący się w aktualnie w fazie testów. Apple zawarło już umowy z najważniejszymi wytwórniami muzycznymi, aby zaoferować użytkownikom dostęp do mediów z chmury. W wyniku braku muzycznego iTunes Store w naszym kraju możemy się spodziewać, iż Apple pozbawi Polaków tej technologii, lub jej działanie będzie w dużym stopniu ograniczone.

Mac OS X 10.7 Lion

Na WWDC 2011 zostanie pokazana finalna wersja systemu Mac OS X 10.7. Być może aktualizacja zostanie udostępniona poprzez sklep Mac AppStore.

Czy Steve Jobs wypowie jutro słowa One more thing? Przekonamy się już jutro, konferencja rozpoczyna się o 19 (według czasu polskiego).

More Stories
Samsung zaprezentował Gear S3