Huawei testuje Androida Oreo z EMUI 6.0 dla Mate 9

0
mate 9

Rozpoczął się gorący okres w którym to najwięksi producenci zaczynają przygotowania do wprowadzania dla swoich użytkowników najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Jednym z producentów, który właśnie taki proces rozpoczął jest Huawei, który testuje jak na razie wewnątrznie Androida Oreo dla Huawei Mate 9.

Na forum XDA pokazały się pierwsze zrzuty ekranu z Androida 8.0 z autorską nakładką chińskiego producenta w wersji 6.0. Jakie nowości ze sobą przyniesie aktualizacja dla Huawei Mate 9? Prócz nowości znanych z „gołej” wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem w kompilacji znajdziemy między innymi możliwość zmiany rozdzielczości pracy wyświetlacza z FHD do HD, będzie dostępny tryb picture in picture – to nic innego jak pływający dock. Z ciekawszych elementów będzie dostępna możliwość dodania dodatkowego klawisza nawigacyjnego, który po użyciu znika z paska i z powrotem będzie można go przywołać tylko i wyłącznie przy pomocy gestu.

Jak sami widzicie zmian jest całkiem sporo, które oferować nam będzie najnowsza wersji Androida Oreo wraz z nakładką EMUI 6.0. Jak na razie nie wiemy kiedy konkretnie update się pojawi na telefonach z linii Mate 9, ale wszystko wygląda na to, że pierwszym telefonem, który zostanie zaktualizowany z portfolio chińskiego producenta nie będzie Huawei P10 czy P10 Plus lecz właśnie  Huawei Mate 9. Jak Wam się podobają zmiany jakie wprowadza nowa wersja nakładki?

Źródło: gsmarena.com