Xiaomi Mi Mix 2 oficjalnie

0

Na wczorajszej prezentacji Xiaomi zaprezentowało kolejną odsłonę swojego bezramkowego smartfona. Mowa o modelu Mi Mix 2, który cechuje się jeszcze mniejszymi ramkami niż poprzednik. Czym wyróżnia się Mi Mix 2?

Najważniejszą cechą nowego urządzenia jest bezwątpienia wyświetlacz pokrywający niemal całą przednią powierzchnię. Xiaomi Mi Mix był pozbawiony ramek z trzech stron, jedynie pod ekranem umieszczono dosyć sporą ramkę. W tegorocznym modelu wcześniej wspomniana ramka została zredukowana o 12 procent, przez co ekran pokrywa jeszcze większą część przedniego panelu.

Xiaomi Mi Mix 2 został wyposażony w 5,99-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+. Cechuje się on oczywiście formatem 18:9. Według producenta stosunek wielkości wyświetlacza. Sama obudowa Mi Mix 2 została wykonana z jednego kawałka ceramiki, który dla lepszego chwytu został zaokrąglony na rogach. Warto również wspomnieć, że za zaprojektowanie danego urządzenia odpowiada Philippe Stark. Zeszłoroczny Mi Mix został wyposażony w piezoelektryczny głośnik, który za pomocą drgań przenosi dźwięk. W tym roku Chińczykom udało się jednak zastosować tradycyjny głośnik, który nie wpływa negatywnie na wielkość ramek.

Sercem Xiaomi Mi Mix 2 jest procesor Qualcomm Snapdragon 835 z układem graficznym Adreno 540. Całość współpracuje oczywiście z 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Warto wspomnieć, że na rynku ma pojawić się specjalna wersja, która będzie nieco droższa i będzie mogła poszczycić się aż 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wbudowanej.
Wersja z 6 GB RAM zostanie natomiast wyposażona w 64 GB, 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej.

Xiaomi Mi Mix 2 został wyposażony w pojedynczy 12 Mpx aparat główny, który cechuje się sensorem Sony IMX386 ze światłem f/2.0 i optyczną stabilizacją obrazu. Za jakość selfie odpowiadać będzie 5 Mpx kamerka, która została ulokowana pod wyświetlaczem. Za łączność odpowiadać będą oczywiście wszystkie najpopularniejsze moduły. Nie zabrakło Bluetooth 5.0, LTE, dwuzakresowego Wi-Fi. Niestety urządzenie zostało pozbawione 3.5 mm złącza jack audio. Energia magazynowana jest przez akumulator o pojemności 3400 mAh, który dodatkowo wspiera technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat z nakładką MIUI 9.

Jeśli chodzi o ceny, to prezentują się one następująco:

Xiaomi Mi Mix 2 (64 GB, 6 GB RAM) – 3299 juanów,
Xiaomi Mi Mix 2 (128 GB, 6 GB RAM) – 3599 juanów,
Xiaomi Mi Mix 2 (256 GB, 6 GB RAM) – 3999 juanów,
Xiaomi Mi Mix 2 (128 GB, 8 GB RAM) – 4699 juanów.

Źródło: Android Headlines, Xiaomi