Wszystkie smartfony Nokii z aktualizacją do Androida Oreo

0
nokia logo

Co prawda jeszcze nie wszystkie telefony w pełni zagościły na naszym rodzimym rynku, ale Finowie właśnie ofijclanie potwierdzili, że wszystkie telefony które zostały zaprezentowane otrzymają najnowszą wersję systemu sygnowanego zielonym robocikiem.

Takie posuniecie Nokii jak najbardziej może cieszyć i widać, że Finowie konsekwentnie prowadzą swoją politykę aktualizacji, którą ogłaszali jeszcze przd debiutem pierwszych telefonów na Androidzie. Jak na razie portfolio fińskiego producenta nie jest szczególnie rozbudowane bowiem mamy Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 oraz nie tak dawno zapowiedzianego flagowca czyli Nokia 8. Jednak mimo to nawet najtańszy model dostanie Androida Oreo co powinno cieszyć. Liczę, że po aktualizacji do najnowszej wersji systemu Nokia nie zapomni od czas do czasu zaktualizować również pakietów zabezpieczeń i będzie to robić na bieżąco dla każdego swojego telefonu.

Jak na razie nie znamy dokładnej daty premiery aktualizacji na poszczególne modele telefonów, ale liczę, że większość z nich dostanie update jeszcze przed końcem bieżącego roku. Nokia ma nieco ułatwione zadanie ze względu, że nie preinstaluje autorskiej nakładki do swoich telefonów, jest na nich „goła” wersja Androida, co powinno przyśpieszyć proces przygotowania aktualizacji. Czas oczywiście pokaże.

Źródło: gsmarena.com