Telefony z linii Samsung Galaxy A z ekranami Infinity Display?

0
Samsung Galaxy A5 (2017)

Samsung w swoich najnowszych flagowcach zarówno Galaxy S8 jak i większym bracie Galaxy S8+ , a także w ostatnio zaprezentowanym Galaxy Note 8 zaimplementował technologię Infinity Display. To nic innego jak ekran o bardziej panoramicznych proporcjach czyli 18:9 oraz praktycznie bez ramek wokół samego wyświetlacza. Rozwiązanie te jednak do tej pory nie pojawiało się w średniej półce cenowej, wyjątkiem jest LG Q6, który korzysta z podobnej technologii nazwanej Full Vision przez LG.

Samsung chce pójść o krok dalej i pokazać, że w swojej bardzo lubianej serii urządzeń czyli Galaxy A, dokładniej modelach Galaxy A5 oraz Galaxy A7 zaimplementuje ekran Infinity Display. Oczywiście jak na razie są to jedynie plotki, ale widać od pewnego czasu tendencje, że do średniej półki są kopiowane coraz częściej rozwiązania z flagowych telefonów. W związku z tym że front telefonów będzie niemal w całości wyświetlaczem to czytnik linii papilarnych pojawi się najpewniej standardowo pod głównym obiektywem z tyłu urządzenia.

Telefony powinny zadebiutować na początku przyszłego roku kalendarzowego, miejmy nadzieję, że przejęcie nowych „ficzerów” od flagowych telefonów koreańskiego producenta nie spowoduje drastycznej zmiany ceny urządzeń z linii A, bowiem już teraz A7 czy A5 nie należą do najtańszych rozwiązań i coraz ciężej je przypisać do średniej półki cenowej.

Źródło: gsmarena.com