Asus Zenfone 4 Max Pro z akumulatorem o pojemności 5000 mAh oficjalnie

1

Asus postanowił za jednym razem zaprezentować aż 6 nowych modeli. We wcześniejszych wpisach mogliście zapoznać się z Zenfone 4 oraz Zenfone 4 Pro, a także Zenfone 4 Selfie i Zenfone 4 Selfie Pro. Ostatnim modele pokazanym przez Tajwańczyków jest Zenfone 4 Max Pro, który charakteryzuje się akumulatorem o pojemności 5000 mAh. Na prezentacji mogliśmy również zobaczyć Asusa Zenfone 4 Max, który swoją oficjalną premierę miał już jakiś czas temu.

Asus Zenfone 4 Max Pro został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz IPS rozdzielczości Full HD. Jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430 z układem graficznym Adreno 505 lub czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 425 z grafiką Adreno 308, wspierany przez 2 GB lub 3 GB pamięci RAM. Na potrzeby użytkownika przeznaczono 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można dodatkowo rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 256 GB. Smartfon pracować będzie pod kontrolą Androida 7.0 Nougat z nakładką ZenUI 4.0, a zasilany jest przez akumulator o pojemności 5000 mAh, który wspiera technologię szybkiego ładowania Asus MasterBoost. Za łączność odpowiada Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1, 4G VoLTE oraz GPS. Ponadto urządzenie wyposażono w czytnik linii papilarnych oraz Dual SIM.

Asus Zenfone 4 Max Pro

Zdjęcia wykonamy przy pomocy podwójnego aparatu głównego. Pierwszy z nich cechuje się matrycą 16 Mpx z przysłoną f/2.0, diodą doświetlającą LED i obiektywem szerokokątnym 79°. Druga matryca ma rozdzielczość 5 Mpx i cechuje się obiektywem szerokokątnym 120°, przysłoną f/2.2 i cyfrową stabilizacją obrazu. Z przodu producent zdecydował się zastosować 16 Mpx kamerkę z obiektywem szerokokątnym 76°, przysłoną f/2.0 i diodą doświetlająca LED.

Niestety, ceny Zenfone 4 Max Pro nie ujawniono, ale możemy się spodziewać, że będzie ona przekraczać 1000 złotych. O ile w ogóle omawiany model trafi do Polski, bo jak na razie smartfon sprzedawany będzie wyłącznie w Azji.

Źródło: Asus, fonearena