Huawei Mate 10 bezpośrednim konkurentem iPhone 8

0
huawei logo

Walka na szczycie trwa już od dłuższego czasu. Huawei dzielnie rozpycha łokcie i dzięki temu już jest w czołówce największych producentów smartfonów na świecie, a wygląda na to, że ma chrapkę na znacznie więcej.

Jeden z szefów Huawei stwierdził, że najnowszy flagowy phablet czyli właśnie Huawei Mate 10 w niczym nie będzie ustępował ósmej generacji smartfonów sygnowanych logiem nadgryzionego jabłuszka. Stwierdził, że pod kilkoma aspektami ma przewyższać „standardowy” model iPhone’a.

Richard Yu mówił, że przewaga Huawei Mate 10 ma polegać przede wszystkim na dłuższym czasie działania smartfonu, szybszym procesie ładowania baterii oraz na lepszych funkcjach aparatu. Do tego wszystkiego ma dojść dodatkowo praktycznie bezramkowy ekran i potężny nowy procesor Kirin 970, który ma zostać wykonany w technologii 10 nm. To wszystko ma sprawić, że najnowszy flagowy phablet chińskiego producenta ma zyskać większą popularność niż nowy iPhone.

Jak na razie nie zanosi się na to, by Huawei miał pod tym względem wygrać z Apple, lecz dla nas klientów taka sytuacja jest jak najbardziej na rękę, zdrowa konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła jednak w tym wypadku za Apple przemawia jedna korzyść – siła samej marki, która w tym momencie jest potężna i nic nie wskazuje by miałoby się w tym kontekście cokolwiek zmienić w najbliższej przyszłości.

A Wy który telefon wybierzecie iPhone 8 czy Huawei Mate 10?

Źródło: phonearena.com