O nowej flagowej Nokii 8 wiemy już prawie wszystko

0
nokia logo

Do tej pory fiński producent zaprezentował światu trzy modele działające pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Jednak już od pewnego czasu mówi się, że niebawem zostanie zaprezentowany flagowy model od Nokii. Pierwsze informacje wspominały o nazwie Nokia 9, teraz jednak większość źródeł jest zgodna i wskazuje na cyfrę 8. Co wiemy już o flagowcu Finów?

Przede wszystkim według przeciekowych informacji zostanie oficjalnie zaprezentowany już za niespełna dwa tygodnie czyli 31 lipca. Sercem Nokia 8 ma zostać najmocniejszy układ od  wspierany dodatkowo przez 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Według plotek ma to być wariant przeznaczony na kraje europejskie, choć niewykluczone, że np. w Azji pojawi się wersja z 6 GB RAMu. Specyfikację uzupełnia 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, do tego dochodzi wsparcie dla technologii Dual SIM. Warty zaznaczenia jest również aparat, bowiem będzie to podwójny główny aparat, który powstał przy współpracy z firmą Zeiss. Dzięki temu możemy być niemal pewni, że ten aspekt telefonu z całą pewnością będzie konkurować z najmocniejszymi urządzeniami już dostępnymi na rynku.

Telefon ma być dostępny w sprzedaży w części krajach europejskich w dniu prezentacji, choć obawiam się, że w Polsce przyjdzie nam na niego nieco poczekać. Według przecieków Nokia 8 zostanie wyceniona na poziomie 589 euro co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę około 2500 zł, w Polsce najpewniej przyjdzie nam zapłacić więcej.

Jak Wam się podoba nowa Nokia 8? Czy jest to powrót w blasku chwały?

Źródło: gsmarena.com