Wiemy, które smartfony Xiaomi dostaną Androida Nougat

0
xiaomi logo

Aktualizacje smartfonów odgrywają coraz większą rolę. Coraz częściej sami przyszli klienci zanim zdecydują się na zakup danego urządzenia sprawdzają czy aby na pewno ich przyszły telefon dostanie aktualizację do najnowszej wersji Androida czy jak długo będzie jeszcze wspierany przez producenta.

W przypadku Xiaomi różnie bywa, ale większość średniopółkowych telefonów jak i tych nieco droższych stosowny update do tej pory otrzymywało. Poniższa grafika powinna większość posiadaczy smartfonów tej chińskiej marki uspokoić, bowiem wszystkie najważniejsze urządzenia otrzymają aktualizację do systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Tutaj jednak czai się jedna niespodzianka, część smartfonów otrzyma update tylko do Androida Nougat 7.0, a część do najnowszej wersji 7.1. Co prawda i tak najwięcej zmian w porównaniu do Androida Marshmallow zostało zaimplementowanych w wersji podstawowej Androida Nougat.

Listę urządzeń znajdziecie poniżej.

Smartfony, które otrzymają Androida Nougat 7.0

Mi Max
Mi 5
Mi 5s
Mi 5s Plus
Mi 4c
Mi 4s
Mi Note
Mi Note 2
Mi MIX
Redmi Note 4x

Smartfony, które otrzymają Androida Nougat 7.1

Mi 6
Mi Max 2
Mi 5C
Redmi 4X

Jednak w przypadku urządzeń sygnowanych logiem Xiaomi wersja Androida nie jest aż tak ważna ze względu na fakt, że autorska nakładka Chińczyków czyli MIUI zdecydowanie „zakrywa” gołą wersję systemy sygnowanego zielonym robocikiem. Jak na razie MIUI 9 jest w trakcie testów i najpewniej stabilna wersja nakładki ujrzy światło dzienne pod koniec wakacji bieżącego roku.

Źródło: phonearena.com