Nowe smartfony z serii WIM od Wiko debiutują w Polsce

0

Wiko WIM oraz Wiko WIM Lite zostały oficjalnie zaprezentowane podczas targów MWC 2017 w Barcelonie. Tymczasem po ponad czterech miesiącach najnowsze smartfony Wiko trafiają na polski rynek.

Wiko WIM

Urządzenie zostało wyposażone w 5,5-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD. Jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 626 z układem graficznym Adreno 505, wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej, którą możemy rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Najciekawszą cechą Wiko WIM jest podwójny aparat główny, który składa się matrycy RGB oraz matrycy monochromatycznej. Oba to 13 Mpx sensory Sony IMX258 ze światłem f/2.0, PDAF i  dwutonową diodą doświetlającą LED. Na przodzie natomiast umieszczono 16 Mpx kamerkę. Za łączność odpowiada WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, LTE kat. 6, NFC, Dual SIM. Całość działa pod kontrolą Androida 7.1.1 Nougat z nakładką Wiko UI oraz zasilana jest przez akumulator o pojemności 3200 mAh z funkcją szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 3.0

Producent chwali się, że nawiązało współpracę z ekspertami Qualcomm, DxO i Vidhance. Wiko WIM został wyposażony w pierwszy układ 6 serii wykorzystujący technologię Qualcomm Clear Sight. Warto wspomnieć, że zastosowany procesor sygnału obrazu Spectra ISP wykorzystuje w obu aparatach algorytm obliczania obrazu, który pomaga zwiększyć ostrość i dynamikę oraz zredukować szumy. Przy dopracowaniu możliwości fotograficznych pomagali również inżynierowie DxO oraz Vidhance.

Wiko WIM Lite

Wiko WIM Lite został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD. Sercem WIM Lite jest jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 435 z układem graficznym Adreno 505. Zestaw wspierany jest przez 4 GB pamięci operacyjnej i 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Za jakość zdjęć w tym urządzeniu odpowiada 13 Mpx aparat główny (Sony IMX258) z f/2.0, PDAF oraz pojedynczą diodą doświetlającą LED, natomiast z przodu znalazła się 16 Mpx kamerka. Za łączność odpowiada moduł WiFi 802.11 b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, NFC oraz LTE kat. 6. Całość pracuje pod kontrolą Androida 7.1.1 Nougat z nakładką Wiko UI i zasilana jest przez akumulator o pojemności 3000 mAh.

Ceny

Za Wiko WIM przyjdzie nam zapłacić 1799 złotych, natomiast  Wiko WIM kosztować będzie 799 złotych.

Źródło: Informacja prasowa