Kolejny smartfon z poczwórnym aparatem, Doogee X30

0

Parę dni temu pisałem o nowym telefonie Oukitela z aż czteroma obiektywami aparatu. Model ten należał podobnie jak dzisiejszy bohater do niskiej półki cenowej.

Doogee podobnie jak Oukitel U22 wyposażony został w 5,5-calowy ekran o rozdzielczości HD (720 x 1280) wykonany w technologi IPS. Telefon działa dzięki czterordzeniowemu procesowi Mediatek MT6580 o taktowaniu 1,3 Ghz z Mali-400 MP1. Możemy więc jednoznacznie stwierdzić, że telefon nie będzie obsługiwał LTE. Na szczęście Doogee X30 będzie wyposażony w 2GB RAM i 16GB pamięci wewnętrznej. Co prawda nie jest to dużo, ale jest o wiele lepiej niż gdyby było to 1GB Ramu (Cubot Rainbow 2).

Z tyłu znajdują się dwa aparaty o rozdzielczości 8 Mpix, którym towarzyszy dioda doświetlająca, ze światłem F2.2. Producent na stronie głównej produktu informuje, że w telefonie został zaimplementowany tryb portretowy oraz efekt rozmazywania tła (bokeh). Z przodu znajdziemy dwa aparaty o rozdzielczości 5 Mpix z zaawansowanym trybem upiększania i światłem F2.4. Zarówno z tyłu, jak i z przodu urządzenia znajduję się obiektyw szerokokątny-z tyłu 88° a z przodu 86°.

Doogee X30 pracuję dzięki obecności Androida 7 Nougat co jest zaletą urządzenia. Kolejną ważną zaletą jest obecność akumulatora o pojemności aż 3360 mAh, co w połączeniu z takimi podzespołami może gwarantować naprawdę dobre czasy pracy działania urządzenia. Telefon będzie dostępny w trzech kolorach: czarnym, białym i złotym.

PS Czy tylko mi się wydaję tapeta na zdjęciach skądś znajoma 😉

Wracając smartfon ma następujące wymiary: 154.5×76.9×9.8 mm oraz waży… aż 193g, nie wiem, z czego wykonany jest Doogee X30, ale daję nam to odpowiednio dwa wyjścia. Albo korpus telefonu jest metalowy, albo telefon na serio tyle waży i mamy do czynienia z tzw. cegłą. Doogee będzie obsługiwał wszystkie moduły łączności (oprócz LTE i NFC). Warto wspomnieć o wsparciu USB OTG.

Wciąż nie wiadomo ile ostatecznie Doogee X30 będzie kosztował, ale myśle, że nie więcej niż 100$ nie zapłacimy. Telefon jak na obecne czasy wydaję się na serio fajną propozycją dla mniej wymagających użytkowników.

Źródło: Doogee