Chiński gigant, który wyprzedzi konkurencje…

6

Każdy z nas który choć trochę zna się na technologiach w pierwszej kolejności pomyśli o Huawei, mając na myśli chiński gigant. Jednak prawda jest zgoła inna. W Chinach co prawda rządzi Huawei, ale zmieni się to w krótkim czasie. W Chinach rządzą dwie marki, których wzrost sprzedaży jest wręcz niezwykły. Chodzi o Oppo i Vivo, które należą wraz z OnePlus do jednej firmy, czyli BBK Electronics.

Całkiem niedawno pisałem o premierze Oppo R11 a teraz czas wziąć pod uwagę tę drugą markę. Vivo w samych Chinach jest tak samo znane, jak Oppo, są to w głównej mierze telefony, które mają zaskakiwać w pozytywnym sensie potencjalnych klientów jakością muzyki czy zdjęć. Parę miesięcy temu zadebiutował Vivo X9 który posiada aż dwa aparaty z przodu (20 Mpix + 8 Mpix, dla uzyskania efektu bokeh).

Teraz według najnowszych raportów z państwa środka dowiadujemy się, że Vivo jako pierwsze zaprezentuję smartfona z czytnikiem linii papilarnych w ekranie. Samsung próbował swoich sił przy produkcji Samsunga Galaxy S8 i S8+.

Wszyscy wiemy jak to się skończyło. Ostatecznie Samsung nie wyrobił się i czytnik pojawił się obok aparatu. Plotki mówią, że Apple przy okazji premiery iPhona 8 zaimplementuje czytnik linii papilarnych w ekranie. Jednak wciąż są to tylko plotki i nie wiemy, czy okaże się to prawdą. W przypadku Vivo jest dowód na to, że firma ta wyprzedzi konkurencje:

Jak widać na zamieszczonym wideo telefon został odblokowany za pomocą czytnika zatopionego w ekranie. Niestety nie wiemy na ten moment czy czytnik ten będzie dział tylko w określonym miejscu, czy na całym ekranie. Być może jest to tylko prototyp a Vivo do czasu premiery zaskoczy nas. Według chińskiego analityka Jiutan Pan Vivo zamierza zaprezentować ten konkretny model telefonu już 28 czerwca więc jest na co czekać.

Ciekawe, jeśli rzeczywiście Vivo uda się to możemy mówić, że wyprzedzi on Samsunga z Note 8, który prawdopodobnie będzie posiadał taką technologię i iPhone 8 od Apple. Przy okazji warto wspomnieć o tym, że Vivo został oficjalnym partnerem Euro 2018 i 2022. Dzięki tej informacji możemy podejrzewać, że być może Vivo będzie chciało wejść na rynek europejski.

Źródło: androidauthority