Smartfony Nokii w Polsce

0

Dziś odbyła się oficjalna konferencja, która wprowadziła najnowsze smartfony Nokii na nasz rynek. Oficjalne ceny są jednak niższe niż przewidywano, ale wciąż niezbyt atrakcyjne. Już miesiąc temu pierwsze polskie sklepy wprowadziły Nokie 6, 5 i 3 do przedsprzedaży. HMD Global na dzisiejszej konferencji przedstawił oficjalne ceny. Prezentują się one następująco:

  • Nokia 61149zł (stara cena – 1249zł),
  • Nokia 5 – 949zł (stara cena – 999zł),
  • Nokia 3 – 699zł (stara cena – 749zł).

Nowe smartfony Nokii są więc o 50-100 zł tańsze niż zakładano jednakże w dalszym ciągu nie są to świetne ceny. Możliwe, że HMD Global zmieniło ceny ze względu na ostrą krytykę, która poszła w ich stronę. Moim zdaniem ceny dalej nie są atrakcyjne.

Wiem Nokia 6, 5 i 3 mają także zalety. Android 7.1.1 Nougat na pokładzie, obiecane aktualizacje czy nielimitowaną przestrzeń w Google Zdjęcia, ale bez kompresji stratnej (niczym Google Pixel i Pixel XL). Za tą cenę możemy oczekiwać czegoś więcej szczególnie w przypadku Nokii 5 czy 6. Qualcomm Snapdragon 430 w tej cenie to kpina według mnie i wykorzystanie znaczenia kultowej marki dla własnych korzyści.

Nowe smartfony Nokii odniosą sukces być może za parę miesiecy. Kiedy to ceny stanieją i będą do zaakceptowania a tak teraz to telefony kupią osoby które mają sentyment do „starej i dobrej” marki albo ludzie, którzy chcą po prostu spróbować Nokii.

 

Źródło: Twitter