Samsung Z4 oficjalnie

0

Samsung właśnie zaprezentował po cichu kolejne urządzenie pracujące pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego Tizen. Mowa tutaj o modelu Z4, który przeznaczony jest głównie na rynki rozwijające się.

Samsung Z4 został wyposażony w 4,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości WVGA (480 x 480 pikseli). Urządzenie pracuje dzięki czterordzeniowemu procesorowi  o częstotliwości taktowania 1.5 GHz z 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Za jakość zdjęć odpowiada aparat główny oraz przedni 5 Mpx z  f/2.2. Na plus można zaliczyć podwójną diodę doświetlającą, która znajduje się na froncie, jaki i na tyle urządzenia. Samsung Z4 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen 3.0 i zasilany jest przez ogniwo o pojemności 2050 mAh. Obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego, natomiast przód został pokryty szkłem 2,5D.

Urządzenie trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Początkowo Samsung Z4 dostępny będzie w Indiach, a później pojawi się jeszcze na kilku innych rynkach. W sprzedaży pojawią się trzy wersje kolorystyczne: czarna, srebrna oraz złota. Cena Samsunga Z4  nie została podana.

Źródło: Samsung