Jakie smartfony kupowane były najchętniej w I kwartale 2017?

0
smartfony

Magia liczb zawsze robi swoje. Od lat w zestawieniu najczęściej kupowanych smartfonów królują urządzenia sygnowane logiem nadgryzionego jabłuszka. Początek tego roku również należy do Apple’a jednak w całym zestawieniu znajdziecie jedną perełkę. Czy amerykański gigant z Cupertino powinien zacząć się bać? Moim zdaniem nie, bo jak powiadają jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale z całą pewnością warto przyjrzeć się bliżej całemu zestawieniu.

Tak jak wspomniałem na wstępie na czele całego zestawienia znajdują się dwa urządzenia od Apple. Oczywiście mowa tutaj o iPhone 7 oraz jego większym bracie iPhone 7 Plus. Następnie, długo, długo nic i pojawia się Oppo ze swoim modele R9s, który sprzedał się prawie w 9 milionach egzemplarzach. Później mamy dwie pozycje od koreańskiego producenta czyli Samsung Galaxy J3 i Galaxy J5 z poprzedniego roku. Zestawienie jest również ciekawe o tyle, że widać mocno dysproporcję i przepaść jaka dzieli urządzenia Apple od pozostałych producentów.

Wydawać by się mogło, że na przestrzeni ostatnich lat rynek smartfonów się już nasycił. Nie mamy innowacyjnych technologii na tyle by odmieniły one świat mobilnych technologii, a mimo wszystko rokrocznie sprzedaje się coraz więcej telefonów. W pierwszym kwartale ubiegłego roku było to 333,1 miliona egzemplarzy w tym jest ponad 20 milionów więcej. Stąd też producenci cały czas starają się na bieżąco aktualizować swoje portfolia, by każdy klient znalazł coś dla siebie.

Źródło: gsmarena.com