Snapdragon 845 zostanie stworzony w 7 nm procesie

0
Qualcomm

Tak właściwie jeszcze nie zadomowił się zbyt dobrze najnowszy procesor od Qualcomma czyli Snapdragon 835, a już pojawiają się pierwsze informacje dotyczące przyszłorocznego flagowego rozwiązania Qualcomma.

Mowa tutaj o Snapdragonie 845, który według przecieków ma być wykonany w jeszcze niższym procesie litograficznym niż poprzednik. Mówi się tutaj, że „zejdziemy” do 7 nm (dla porównania Snapdragon 835 jest produkowany w 10 nm). Co to oznacza dla nas? Przede wszystkim mniejszą prądożerność takiego układu i lepsze osiągi zakładając, że sam Qualcomm nie będzie robił większej rewolucji w samych rdzeniach. Dzięki temu powinniśmy zyskać na mocy między 25%, a 35%. To całkiem sporo. Pierwszym smartfonem, który miałby działać pod kontrolą Snapdragon 845 będzie najpewniej Galaxy S9. Według danych, które otrzymaliśmy Samsung powróci do planu wydawniczego i kolejną generację swojego flagowego smartfona pokaże światu na targach Mobile World Congress w Barcelonie, które odbędą się na przełomie lutego i marca przyszłego roku. Wówczas też powinniśmy poznać znacznie więcej informacji na temat samego układu.

Co sądzicie o decyzji Qualcomma na przejście do jeszcze niższego – 7 nm procesu? Trzeba pamiętać, że konkurencja nie śpi i niemal wszyscy liczący się producenci układów mobilnych Huawei, Nvidia czy MediaTek wykonają na przestrzeni następnych miesięcy bardzo podobny krok i przejdą na 7 nm proces.

Źródło: gsmarena.com