Samsung Galaxy S6 otrzymuje Androida Nougat 7.0

0
galaxy s6 edge

Można powiedzieć, że rodzina w komplecie, bowiem po wielu miesiącach od oficjalnego debiutu finalnej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczonego numerem 7.0. Pojawił się odpowiedni update na zwykłej wersji Galaxy S6. Wcześniej update otrzymały zeszłoroczne flagowce czyli Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, później Galaxy S6 Edge i jego wersja Plus, a na samym końcu Galaxy S6. Droga była długa, jednak myślę, że użytkownicy powinni być zadowoleni zmian jakie przynosi ze sobą najnowsza aktualizacja.

Update jest już dostępny w systemie OTA i paczka z plikami waży nieco ponad 970 MB. Łatka ta będzie widoczna u użytkowników, którzy swojego Samsunga Galaxy S6 zakupili w tzw. wolnym rynku. Co przynosi ze sobą aktualizacja? Oczywiście prócz samego Androida Nougat 7.0 również pakiet wszystkich łatek bezpieczeństwa włącznie z tą datowaną na 1 kwietnia biężącego roku.

Jak zwykle przypominam, że warto paczkę z danymi pobrać przez Wi-Fi, po drugie przed rozpoczęciem całej aktualizacji naładuj telefon, tak by się nie wyłączył w czasie aktualizacji. Dochodzą nas słuchy, że pojawiają się problemy z aplikacją aparatu. Po jej uruchomieniu od razu się wyłącza, rozwiązanie jest dosyć proste wystarczy wyczyścić dane tej aplikacji w ustawieniach, a jeśli to nie pomoże przywrócić telefon do ustawień fabrycznych (pamiętajcie, że wówczas tracicie wszystkie dane).

Dajcie znać w komentarzach jak sprawuje się na Samsungu Galaxy S6 najnowsza wersja Androida Nougat 7.0.

Źródło: własne