Poznaliśmy cenę i datę debiutu OnePlus 5?

0
oneplus logo

Technologicznych i mobilnych geeków najbardziej zawsze interesują urządzenia z najwyższej półki. To one jako pierwsze wprowadzają nowości, które często później stają się standardem w średniej, a w później również w niższej półce cenowej. Urządzenia z linii OnePlus to przez wielu uważane za „killery” flagowców innych producentów. Smartfony te łączą przede wszystkim dwa elementy czyli stosunkowo niską cenę i najmocniejsze bebeszki. Nie inaczej będzie w przypadku kolejnej generacji urządzeń z linii OnePlus i na to wygląda, że niezbyt długo przyjdzie nam czekać na OnePlus 5.

Zagraniczna redakcja The Verge otrzymała oficjalne potwierdzenie nazwy i z całą pewnością będzie to OnePlus 5, a także daty debiutu urządzenia. Ta jest dosyć enigmatyczna bowiem została oznaczona jako lato bieżącego roku. Jednak jeden z chińskich sklepów nieco się pośpieszył z dodaniem najnowszego urządzenia i z karty produktu wynika, że telefon zadebiutuje na rynku już w czerwcu. Oczywiście nie jest to informacja potwierdzona, chociaż jak widać po ilości plotek, które do nas aktualnie spływają na temat OnePlus 5 jest coś na rzeczy w tym kontekście. Ze sklepu można wywnioskować jeszcze jedną ważną informację – cenę. W zakładce widnieje kwota 449 dolarów. Zapewne w Europie będzie 449 euro. Różnica pomiędzy OnePlus 3T w cenie jest niewielka i na szczęście producentowi udało się utrzymać bardzo dobrą cenę. Miejmy nadzieję, że faktycznie zostanie ona utrzymana i nic się w tym kontekście nie zmieni.
Z ostatnich plotek doszła do nas jeszcze jedna informacja. Mianowicie OnePlus 5 ma zostać wyposażony nie w 6 GB pamięci operacyjnej RAM jak poprzednik, lecz całe 8 GB. Liczby te robią wrażenie. Tylko nie wiem czy ten wyścig nie jest trochę marketingową zagrywką, bowiem mało kto wykorzysta przy normalnym korzystaniu z telefonu aż 8 GB pamięci RAM.

Jak na razie musimy się uzbroić w cierpliwość i czekać na oficjalną prezentację OnePlus 5. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie będziemy musieli zbyt długo czekać . Już na początku wakacji telefon będzie można zakupić.

Źródło: phonearena.com