(AKTUALIZACJA) Bezramkowa Xperia X Ultra na renderach

0

Sony prawdopodobnie pracuje nad swoim pierwszym bezramkowym smartfonem. Z przecieków wynika, że będzie to smartfon ze średniej półki cenowej, który będzie cechować się wyświetlaczem o proporcjach 21:9.

Xperia X Ultra zostanie wyposażona w 6,45-calowy wyświetlacz, który zostanie otoczony wąskimi ramkami bocznymi. Co ważne, obraz będzie wyświetlany w innych proporcjach niż w przypadku LG G6 czy Galaxy S8. Jeśli chodzi o specyfikację urządzenia, to sercem urządzenia ma być Qualcomm Snapdragon 660, wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczone zostaną 64 GB pamięci wbudowanej. Zdjęcia wykonamy 19 Mpx aparatem głównym oraz 13 Mpx kamerką przednią. Za magazynowanie energii ma odpowiadać akumulator o pojemności 3050 mAh z szybkim ładowaniem Quick Charge 3.0. Ponadto urządzenie ma być wodoodporne zgodnie z IP68. Całość pracować będzie pod kontrolą Androida 7.0 Nougat.

Na razie nie należy brać tych informacji na poważnie, bowiem nie wiadomo czy Sony naprawdę pracuje nad nowym urządzeniem.

AKTUALIZACJA:

Dowiedziałem się, że urządzenie na renderach to jedynie koncept, który został pokazany już jakiś czas temu na stronie Concept-Phone. Dlatego warto wziąć pod uwagę to, że smartfon prawdopodobnie w ogóle nie istnieje.

Źródło: MobileXpose