Huawei Nova Smart – tak będzie się nazywać Honor 6C w Polsce

0

Huawei po raz kolejny postanowiło namieszać w nazewnictwie, czego efektem są trzy nazwy tego samego modelu. Honor 6C to tak naprawdę Huawei Enjoy 6S zaprezentowany w ubiegłym roku. Natomiast urządzenie w Europie Wschodniej nazwano Huawei Nova Smart. 

Roland Quandt na Twitterze poinformował nas, że smartfon z Logo Huawei ma być znacznie tańszy od jego odpowiednika z logo Honor na obudowie. Zaskakujące jest to, że do czynienia mamy z urządzeniem o identycznej specyfikacji, przy czym kosztuje ono mniej od swojego pierwowzoru. Jednak do sieci trafiły również informacje, że urządzenie dostępne we Wschodniej Europie posiada ma 2 GB pamięci operacyjnej RAM i 16 GB pamięci wbudowanej. W tym wypadku różnica cenowa już tak mocno nie zaskakuje. 

Przyjrzyjmy się specyfikacji Huawei Nova Smart. Urządzenie zostało wyposażone w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD. Jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 435 o częstotliwości taktowania 1.4 GHz z układem graficznym Adreno 505, wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczono 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Specyfikację uzupełniają dwa aparaty: główny 13 Mpx i przedni 5 Mpx oraz akumulator o pojemności 3020 mAh. Ponadto urządzenie posiada hybrydowy Dual SIM oraz czytnik linii papilarnych. Całość pracuje pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow z nakładką EMUI 4.1.

Huawei Nova Smart

Huawei Nova Smart dostępny jest już w Słowacji i niedługo pojawi się również w innych krajach. Za urządzenie przyjdzie nam zapłacić 199 euro.

Źródło: The Android Soul