HTC oficjalne zaprezentowało HTC X10

0
htc x10

Święta, święta i po świętach. Niestety czas odpoczynku minął dosyć szybko, zdecydowanie za szybko i teraz trzeba powrócić do szarej rzeczywistości. Nadrabiamy właśnie zaległości okołoświąteczne związane z newsami na stronie. Jedną z nowości, które pojawiły się w ostatnim czasie była premiera HTC X10 telefonu ze średniej półki cenowej z pojemną baterią.

Specyfikacja urządzenia nie jest szczególnie ciekawa. Można powiedzieć typowy średniak na 2017 rok. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy układ MediaTeka P10, do tego dochodzi 3 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Specyfikację uzupełnia duży wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala, który pracuje w maksymalnej rozdzielczości Full HD czyli 1920×1080 pikseli. Otrzymujemy również dwa aparaty przedni 8 Mpx oraz główny 16 Mpx, jednak co dla wielu jest najważniejsze HTC X10 wyposażono w pojemną baterię 4000 mAh. Telefon dostępny będzie jak na razie jedynie w Rosji w cenie około 355 dolarów.

Pod względem specyfikacji trochę zawodzi. Mimo wszystko bardzo podobną specyfikację (w sumie nawet lepszy procesor) otrzymujemy w Xiaomi Redmi Note 4X, który też jest zauważalnie tańszy od HTC X10. Jak na razie nie wiemy czy HTC X10 w ogóle będzie dostępny na naszym rynku, ale jeśli nie będzie miał odpowiedniej ceny ciężko będzie mu konkurować chociażby wcześniej wspominanym Xiaomi Redmi Note 4X.

Źródło: phonearena.com