OnePlus 5 sporo nowych informacji

0
oneplus logo

Niespełna dwa tygodnie temu poznaliśmy oficjalnie jeden z najbardziej oczekiwanych telefonów bieżącego roku czyli Samsunga Galaxy S8, znamy już też LG G6, a jeszcze w kwietniu zostanie zaprezentowany flagowiec od HTC, a dzisiaj poznamy odpowiedź Xiaomi. Powoli skład największych graczy mobilnych jeśli chodzi o prezentowanie najmocniejszych urządzeń się zapełnia. Pozostają nieco mniejsi gracze, którzy wcale nie są mniej ciekawi. Jednym z takich jest OnePlus 5 o którym od pewnego czasu zaczyna krążyć coraz więcej plotek.

Jeśli chodzi o samą numerację to tutaj już wcześniej pisałem, że 4 w kręgu azjatyckiej kultury jest pechowa, stąd możliwe, że nie poznamy OnePlus 4, lecz od razu 5. Nazwa, jak nazwa nie ma tutaj żadnego większego zaskoczenia. Jednak przejdźmy do konkretów czyli samej specyfikacji. Według nich sercem OnePlus 5 będzie najmocniejsza jednostka Qualcomma czyli Snapdragon 835, do tego może dojść 6 GB lub 8 GB pamięci RAM, a także 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Telefon ma zostać wyposażony w duży wyświetlacz 5,5 calowy. Przy którym zredukowano w znaczący sposób ramki wokół ekranu. Czy będzie on podwójnie zakrzywiony podobnie jak Galaxy S8, tutaj źródła nie są zgodne i trudno jest stwierdzić, która wersja jest bliższa prawdy. Będąc jeszcze przy ekranie warto nadmienić, że w kolejnej generacji swojego flagowca skorzysta najprawdopodobniej z ekranu 2K.

Z informacji, które do nas docierają wiemy dodatkowo, że OnePlus 5 ma być wyjątkowo smukły, grubość obudowy to raptem 7 mm, co niestety odbije się na wielkości baterii. Ta ma mieć pojemność 3000 mAh.

Pierwsza większa porcja informacji na temat OnePlus 5 wygląda co najmniej dobrze, mam nadzieję, że firma będzie miała ciekawy pomysł na design urządzenia i liczę na równie dobrą cenę co poprzednika, wówczas najnowszy flagowiec OnePlus może być prawdziwym hitem.

Źródło: gsmarena.com