Nokia 9 – muzyczny flagowiec od Finów

0
nokia logo

Już dzisiaj mieliście okazję przeczytać o zbliżającym się wielkimi krokami flagowcu od tajwańskiego producenta, a tutaj mamy dla Was w zanadrzu kolejne plotki tym razem o nadchodzącej Nokii 9. Do tej pory mogliśmy oficjalnie poznać kilka urządzeń od Finów, jednak były to przede wszystkim smartfony ze średniej i niskiej półki, teraz mamy dla Was pierwsze informacje o flagowcu.

Po pierwsze Nokia ma zamiar postawić na technologię dźwięku przestrzennego – OZO Audio. Dzięki czterem mikrofonom mamy zyskać w pełni 360 stopniowy dźwięk. Całość wygląda obiecująco, ale dopiero po tym jak będziemy mogli przetestować urządzenie zyskamy pewność jak całość będzie się sprawdzała w praktyce. Prócz wspomnianej technologii w plotkach pojawiło się więcej informacji na temat samej specyfikacji Nokia 9.

Po pierwsze sercem najnowszego flagowca Finów ma być aktualnie najmocniejszy procesor czyli Snapdragon 835, do tego chodzi 6 GB pamięci operacyjnej RAM, a także w zależności od wersji 64 lub 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Specyfikację uzupełniają dwa aparaty przedni 12 Mpx oraz tylny 22 Mpx. W przypadku tego drugiego plotki wspominają o optyce Carla Zeissa, ale od pewnego czasu Finowie nie współpracują już z tą marką, dlatego nie jesteśmy pewni która wersja faktycznie będzie prawdziwa. Do tego dochodzi duży 5,5 calowy wyświetlacz pracujący z maksymalną rozdzielczością 2K, bateria o pojemności 3800 mAh, a także certyfikat wodoodporności IP68. Nokia 9 ma działać pod kontrolą najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikeim czyli Androidem Nougat.

Jeśli chodzi o przybliżoną datę premiery. Tej w ogóle nie znamy, najpewniej będzie to dopiero druga połowa bieżącego roku, choć sama data zdecydowanie nie należy do najbardziej konkretnych. Cóż nie pozostaje nam innego jak czekać na oficjalne informacje ze strony Nokii.

Źródło: gsmarena.com