Wkrótce poznamy Galaxy S8 mini?

0
Galaxy s8 mini

Przed kilkoma dniami oficjalnie poznaliśmy dwa flagowe urządzenia od Koreańczyków. Mowa oczywiście o Samsungu Galaxy S8 i jego większej wersji oznaczonej dodatkowo „+”. Co jak co, ale zarówno jeden jak i drugi model nie należą do najmniejszych smartfonów. Mimo iż Samsung praktycznie w ogóle zrezygnował z ramek, to gabaryty są całkiem spore.

Ci, którzy czekają na mniejszą wersję flagowca, bardziej poręczną możliwe, że już wkrótce doczekają się Samsunga Galaxy S8 mini. Oczywiście jak na razie są to tylko plotki, jednak jak to w takich przypadkach bywa często jest w nich ziarno prawdy. Według pierwszych informacji najmniejszy spośród rodziny Galaxy S8 ma być wyposażony w ekran o przekątnej 5,3 cala. Cały czas zachowując swój praktycznie bezramkowy charakter. Reszta specyfikacji ma pozostać bez zmian. Czyli otrzymamy Snapdragona 835 lub najnowszego Exynosa, 4 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej i również inne bajery, które oferują więksi bracia.

Czy takie rozwiązanie ma w ogóle sens? Powiem szczerze, że prawdopodobne, że Galaxy S8 mini znajdzie sporą grupę odbiorców. Podobną ścieżkę wyznaczył już japoński producent z Xperią Compact, jednak tak często mimo wszystko szło się na ustępstwa. Tutaj mamy otrzymać pełnoprawnego flagowca w mniejszej obudowie. Jak na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne doniesienia związane z linią urządzeń Galaxy S8. Możliwe, że w niedalekiej przyszłości zostanie ona rozbudowana.

Źródło: phonearena.com