Samsung Galaxy S8 będzie nagrywał w 1000 fps

0
Niebieski

Nadchodzące kilkanaście dni zdecydowanie będzie należało do najnowszego flagowca koreańskiego producenta. O Galaxy S8 pisaliśmy w kontekście przede wszystkim jego wyglądu i specyfikacji, a ostatnio również pojawiły się pierwsze informacje związane z nowym interfejsem. Teraz nieco więcej dowiedzieliśmy się na temat aparatu.

Samsung Galaxy S8 zostanie wyposażony w główny obiektyw o matrycy 12 Mpx. Na papierze wygląda to niezbyt imponująco, jednak jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Według przecieków będziemy mogli nagrywać wideo w trybie slow motion nawet w 1000 klatkach na sekundę. Co ważne, Samsung ma ponoć nie korzystać z sensora, który wykorzystuje Sony w swoim najnowszym flagowcu czyli Xperii XZ Premium. Będziemy mieć walkę na liczby? Wszystko okaże się gdy oficjalnie telefony zadebiutują na rynkach. Ciekawi mnie w tym wszystkim jakość nagrania, bowiem nie sztuką jest nagrywać w 1000 klatkach na sekundę, lecz sztuką by materiał był dobrej jakości.

Prócz informacji związanych z głównym obiektywem Galaxy S8 dowiedzieliśmy się o kilku szczegółach związanych z pozostałymi aparatami. Przedni aparat będzie o matrycy 8 Mpx, jednak obok niego pojawi się również zdecydowanie mniejszy 3,7 Mpx który ma wspierać czytnik tęczówki oka.

Widać, że ciekawy wygląd i mocne bebeszki nadchodzącego Galaxy S8 to nie będą jedyne jego atuty. Osobiście czekam coraz bardziej na nowość od Koreańczyków i liczę, że na oficjalnej prezentacji Samsung nas jeszcze pozytywnie zaskoczy.

Źródło: gsmarena.com