Android Nougat 7.0 już dostępny dla Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge

10
Android Nougat

W ostatnim czasie Samsung narobił nieco zamieszania wokół aktualizacji swoich wcześniejszych dwóch flagowych telefonów – Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge. Dosłownie dwa dni temu pisaliśmy, że update ujrzy światło dzienne dopiero za jakiś czas, bowiem Koreańczycy chcą go jeszcze dokładnie przetestować. Teraz dochodzą nas słuchy, że proces aktualizacji już wystartował.

Jak na razie wiemy, że system sygnowany zielonym robocikiem w wersji oznaczonej numerem 7.0 pojawił się w kilku krajach europejskich między innymi w Szwajcarii, Niemczech, Wielkiej Brytanii czy chociażby we Włoszech. Paczka aktualizacyjna swoje waży, ponad 1300 MB i z opisu samej paczki bezpośrednio wynika, że zawiera ona update do Androida Nougat.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Chociażby to że cały proces już ruszył to znaczy, że najpewniej w przeciągu kilku najbliższych dni trafi również do Polski, ale nie jesteśmy w stanie stwierdzić kiedy to nastąpi. Po drugie jeśli już łatka zacznie się pojawiać u nas to najpewniej nie od razu i nie u wszystkich (to by zniszczyło serwery skąd są pobierane aktualizacje). Po trzecie aktualizacja dotyczy jak na razie tylko i wyłącznie urządzeń pochodzących z wolnego rynku, nie od operatorów. Posiadacze Samsunga Galaxy S6 czy Galaxy S6 Edge muszą dodatkowo się uzbroić w cierpliwość i czekać na ruch swojego operatora. Tutaj sam Samsung nie może przyśpieszyć tego procesu.

Dajcie znać w komentarzach czy na Waszych telefonach update już zagościł.