Alcatel zaprezentował na MWC 2017 trzy nowe smartfony

1

Na MWC 2017 Alcatel pojawił się z trzema urządzeniami: Alcatel U5, Alcatel A3 oraz Alcatel A5 LED. O ile pierwsze dwa to typowi przedstawiciele budżetowej półki, tyle trzeci z nich jest najdroższy i przyciąga uwagę nietypowym rozwiązaniem. 

Alcatel A5 LED

 

W tym modelu najciekawszą rzeczą jest obudowa, która świeci. Jak sama nazwa wskazuje cały tylny panel złożony jest z diod, dzięki czemu plecki smartfonu mogą świecić w różnych kolorach. Interaktywna obudowa wyświetla także proste animacje informujące o powiadomieniach dla połączeń przychodzących, wiadomości oraz powiadomień różnych aplikacji. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja Color Catcher 2.0, która dostosowuje kolor tylnego panelu do aktualnego ubrania.

Przejdźmy do specyfikacji urządzenia. W urządzeniu znajdziemy 5,2-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD. Sercem urządzenie jest ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6753 o częstotliwości taktowania 1,5 GHz z 2 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczono 16 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD. W A5 LED znajdziemy akumulator o pojemności 2800 mAh. Za możliwości fotograficzne odpowiada aparat główny 8 Mpx z podwójną diodą doświetlająca LED oraz kamerka 5 Mpx z diodą doświetlającą. Całość pracuje pod kontrolą zielonego robocika w wersji 6.0 Marshmallow.

Alcatel A5 LED trafi do sprzedaży w Polsce w maju, a jego cena będzie wynosić ok. 900 złotych.

Alcatel A3

 

Alcatel A3 posiada 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek MT6737, wspierany przez 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM. NA dane użytkownika przeznaczono 16 GB pamięci wbudowanej. Urządzenie oferuje też czytnik linii papilarnych, który znajduje się na tylnym panelu. Za jakość zdjęć odpowiada 13 Mpx aparat główny oraz 5 Mpx  aparat przedni. W obu przypadkach mogą pochwalić się obecnością diody doświetlającej LED. Za magazynowanie energii odpowiada akumulator o pojemności 2460 mAh. Alcatel A3 pracuje pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow.

W informacji prasowej, którą dostarczył nam Alcatel można przeczytać, że model A3 jest „najbardziej przystępnym smartfonem z ekranem 5″ HD”. Nie jestem tego pewien, tym bardziej, że Alcatel nie podał nawet ceny urządzenia.

Alcatel U5

Alcatel U5 to natomiast najtańsza propozycja z zaprezentowanych smartfonów. Urządzenie cechuje się ekranem o przekątnej 5 cali o rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor MediaTek MT6737M 1,1 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM. NA dane użytkownika przeznaczono 8 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD do 32 GB. U5 łączy się z siecią 4G LTE i posiada baterię o pojemności 2050 mAh. Za robienie zdjęć odpowiada aparat główny 5 Mpx z diodą doświetlającą oraz aparat przedni 2 Mpx z diodą doświetlającą LED. Urządzenie działa na Androidzie w wersji 6.0 Marshmallow.

Jak widać specyfikacja urządzenia nie porywa. Póki co należy zaczekać na wiadomość o cenie urządzenia, której Alcatel na razie nie podał.

Źródło: informacja prasowa Alcatel