Nowa generacja Samsung Gear VR z kontrolerem

0

Na wczorajszej konferencji Samsung, oprócz nowego Galaxy Tab S3 i Galaxy Book zapowiedział nowe gogle Gear VR, które zostały stworzone przy współpracy z firmą Oculus. Jest to pierwsze urządzenie  VR Samsunga wyposażone w kontroler. 

Samsung na MWC 2016 zapowiedział 4 innowacyjne projekty VR i AR. Samsung Gear VR został wyposażony w żyroskop, akcelerometr oraz czujnik zbliżeniowy. Nowe Gear VR wyposażono w 42-milimetrowe soczewki o polu widzenia 101 stopni.  Zastosowano także technologię korekty zniekształceń, która ma wyeliminować występowanie choroby lokomocyjnej u użytkownika.

Dodatkowo kontroler oferuje:

  • Zróżnicowane interfejsy wejścia zapewniające lepsze wrażenia z użytkowania – Touchpad zapewnia szybszy wybór i interakcję z aplikacjami VR za pomocą różnorodnych ruchów, w tym m.in. wskazywania czy przeciągania i upuszczania, natomiast Trigger pozwala na łatwiejsze uruchomienie opcji w trakcie gry.
  • Przyciski Home, Volume i Back – Dzięki podstawowym przyciskom sterującym użytkownicy mają pod ręką wszystko, czego potrzebują, i dzięki temu mogą się skupić na wciągającej rzeczywistości wirtualnej.
  • Pasek na nadgarstek – Nawet przy bardzo aktywnym ruchu pasek na nadgarstek zapewnia pewny uchwyt.

Sprzęt jest wyposażony w port microUSB i USB typu C. Nowe gogle VR będą kompatybilne ze smartfonami Galaxy S7, S7 Edge, Galaxy S6 Edge+, S6, S6 Edge oraz Galaxy Note 5.

Źródło: informacja prasowa Samsung