MediaTek pracuje nad Helio P35

0

Według doniesień, tajwański producent przygotowuje podobno nowy układ, który ma napędzać przyszłoroczne smartfony z wyższej średniej półki. Układ ma być konkurentem dla Snapdragona 660. Nowa jednostka na papierze wygląda obiecująco.

Helio P35 to prawdopodobnie 10- rdzeniowy SoC, w którym najcięższe zadania będą realizowane przez dwa rdzenie Cortex-A73, taktowane 2,2 GHz. Za grafikę odpowiadać będzie jednostka graficzna Mali G71, która pojawi się w nieco okrojonej wersji, ponieważ sama grafika radzi sobie bez problemu z rozdzielczością 4K, to sam procesor już nie.Chipset może obsługiwać do 10 GB pamięci RAM LPDDR4 i wspierać LTE Cat.10, który zapewniać będzie prędkość pobierania na poziomie 450 Mb/s. Helio P35 ma również umożliwiać szybkie ładowanie przy pomocy systemu Pump Express 3.0.

helio-p35-specs-leaks

Premiera nowego układu MediaTek ma odbyć się w trzecim kwartale 2017 roku i może być wartą uwagi alternatywą dla Qualcomm Snapdragona 660. Nowy układ Qualcomm ma pojawić się w drugim kwartale 2017 roku. Z dotychczasowych informacji wynika, że układ ma mieć osiem rdzeni, z czego cztery o taktowaniu 2.2 GHz, a kolejne cztery o taktowaniu 1.9 GHz. Za grafikę ma  odpowiadać Adreno 512. Całość ma  obsługiwać urządzenia z 8 GB RAM.

Parametry nowego układu Tajwańczyków  wyglądają obiecująco, ale układ Qualcomm może zagrozić Helio P35. Jednak o tym będziemy mogli przekonać się dopiero w 2017 roku.

 

Źródło: TheAndroidSoul, PhoneArena