Znacie Wiko? Nie? To lepiej poznajcie

2

Francuska marka Wiko zagościła u nas już kilka razy, w tym u mnie aż trzy. Miały te telefony kilka dobrych cech, kilka słabych, jednak urządzenia te były OK. Widocznie oceniłem je za nisko, bowiem marka Wiko wskoczyła do TOP 5 najpopularniejszych marek w Europie Zachodniej. 

Wiko dołącza do grona pięciu najpopularniejszych firm z segmentu mobile w Europie Zachodniej, zaledwie po 5 latach obecności na rynku. Firma w ciągu trzech lat zajęła drugie miejsce we Francji i Portugalii, czwarte we Włoszech oraz piąte w Hiszpanii i Belgii. Polski tutaj nie ma, choć samo Wiko wierzy, że to się zmieni.

„Oczywiście, że jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia wysokiej pozycji w Europie. Nasz sukces jest konsekwencją mobilizacji zespołów rozwijających na całym świecie kierunki wytyczane przez globalne działy: sprzedaży, marketingu, projektowania, B+R, logistyki. To również rezultat podejścia skupiającego się na kliencie i bezpośredniej komunikacji z nim, dzięki której możemy być jeszcze bliżej naszych użytkowników” – mówi Laurent Dahan, prezes i założyciel Wiko.

Wiko ma plany wobec Polski, bowiem i u nas chce się stać rozpoznawalną marką.

“Na polskim rynku Wiko zmienia układ sił w branży mobile już od roku. To właśnie Polska stała się ważnym punktem w dalszej ekspansji marki w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Mimo krótkiego stażu polski oddział może pochwalić się licznymi sukcesami. Smartfony Wiko są obecne w sieciach takich jak EURO RTV AGD, Komputronik, Media Expert, Avans, Max Elektro, NEONET i wielu innych. W siłę rośnie również polski zespół, który rozwija swój dział sprzedaży i marketingu“ – mówi Tomasz Boncol, dyrektor sprzedaży Wiko Poland.

Zainteresowani Wiko? O to kilka faktów o tej marce. Obecnie firma zatrudnia 500 pracowników na całym świecie i jest aktywna w 30 krajach. Posiadają jeden z najcieńszych telefonów (5,5 mm w Wiko Highway Pure) i jedyny smartfon świecący w nocy (Wiko Fever). Firma należy do French Tech, rządowej agencji promującej cyfrowe innowacje.

Zapraszam do zapoznania się z Wiko U Feel i Pulp 4G w recenzjach mojego autorstwa, oraz ze wcześniej wspomnianym Wiko Fever w tekście autorstwa Mateusza. A niedługo pojawi się opis Wiko Jerry, budżetowca z wykonaniem premium :).

źródło: Informacja prasowa

  • Wadera

    Cześć. Kupiłam Wiko Pulp w Carrefour. Sprawuje się bardzo dobrze. Ma wbudowane wiele aplikacji, dzięki czemu nie trzeba za duzo szukać po sklepiku. Jedyne co, to czasem nie łapie dotyk na krawędziach. Ale nie jest to dla mnie dużym problemem. Całość oceniam 5/5.