Aktualizacja Samsunga Galaxy S6 i S6 Edge do Marshmallow – krok po kroku

20
Galaxy S6 Marshmallow

Samsung ostatnio nie śpieszy się z wydawaniem aktualizacji do swoich najnowszych urządzeń. Jednak użytkownicy Samsunga Galaxy S6 i S6 Edge mogą się cieszyć najnowszą wersją pianki. Ponieważ niektórzy mogą mieć problem z instalacją tej aktualizacji, postanowiłem przygotować ten poradnik.

PAMIĘTAJCIE, ŻE MIMO IŻ WSZELKIE OPISANE TU SPOSOBY SĄ SPRAWDZONE W 101% I MIMO IŻ SĄ ONE BEZPIECZNE TO JEDNAK ZAWSZE COŚ MOŻE PÓJŚĆ NIE TAK. W ZWIĄZKU Z TYM NIE PONOSIMY ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WSZELKIE PROBLEMY POWSTAŁE Z TEJ PRZYCZYNY.

Najprostszym sposobem zaktualizowania telefonu jest tzw. aktualizacja przez OTA. Do jej przeprowadzenia potrzebny nam jest jedynie dostęp do internetu, zaznaczam że najlepiej gdyby był to internet po WiFi ze względu na dużą ilość danych do pobrania. Gdy jesteśmy w zasięgu takiego internetu, oraz mamy telefon naładowany przynajmniej w połowie, wystarczy że wejdziemy w USTAWIENIA => O TELEFONIE => AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA => UAKTUALNIJ. Telefon następnie połączy się z serwerami szukając dostępnych aktualizacji i o ile takie znajdzie rozpocznie proces aktualizacyjny.

Jeśli, jednak z jakiś powodów wasz egzemplarz nie otrzymał takiej aktualizacji, wy możecie ją przeprowadzić sami przy użyciu komputera i odpowiedniego oprogramowania. W tym celu zaopatrzcie się w takie rzeczy jak:

 • Kabel USB – najlepiej oryginalny, aby mieć pewność że transfer będzie stabilny
 • Kopia zapasowa tego co macie w telefonie. Być może będzie wymagany reset do ustawień fabrycznych
 • Jeśli możecie zrobić to za pomocą laptopa, to warto, ponieważ jesteście wtedy zabezpieczeni przed utratą zasilania
 • Program Odin (link)
 • Paczka z Androidem Marshmallow. Warto się zarejestrować aby pobrać z wyższą prędkością. Linki: Galaxy S6 G920F / Galaxy S6 Edge G925F
 • Skupienie i uważne czytanie 🙂

Obecnie aktualizacja w Polsce nie jest dostępna (oprócz wersji dla sieci Orange i T-Mobile) dlatego zamieszczam tutaj wersję francuską która nie różni się od polskiej i zawiera nasz język. gdy aktualizacja dla nas się pojawi zaktualizujemy artykuł, a taką wersję zainstalujecie w identyczny sposób jak tę.

Cały proces jest w miarę prosty. Postaram się opisać go w miarę dokładnie. Zaznaczam, że program Odin jest jedną z najbezpieczniejszych metod wgrywania oprogramowania o ile postępujecie zgodnie z zasadami. Przejdźmy do rzeczy.

Galaxy S6 Marshmallow

 1. Rozpakuj archiwum z oprogramowaniem (warto utworzyć oddzielny katalog)
 2. Uruchom program Odin
 3. Wyłącz telefon i uruchom go w trybie „Download” (Naciśnij i trzymaj jednocześnie Przycisk Home+Przycisk Power+Przycisk zmniejszający głośność)
 4. Po wyświetleniu komunikatu potwierdź chęć wejścia w ten tryb przyciskiem zmniejszającym głośność. Jeśli telefon uruchomił się normalnie powtórz procedurę od punktu 3.
 5. Podłącz telefon za pomocą kabla USB do komputera. Jeżeli telefon zostanie prawidłowo wykryty w programie Odin, zaświeci się okienko w kolorze niebieskim.
 6. W polu AP lub PDA wybierz plik z pobranym oprogramowaniem, które wcześniej wypakowałeś
 7. Upewnij się, że pole Re-Partition jest ODZNACZONE
 8. Naciśnij przycisk Start i poczekaj aż telefon uruchomi się ponownie.
 9. Telefon powinien uruchomić się ponownie z nowym oprogramowaniem. Pierwszy rozruch może potrwać nawet do 20 minut.

Jeżeli wasz telefon po 20 minutach nadal „stoi” na logu producenta, musicie niestety wykonać reset do ustawień fabrycznych. W tym celu wykonajcie następujące kroki.

 1. Trzymajcie przycisk zasilania, home oraz przycisk zwiększający głośność razem do czasu aż na ekranie smartfona pokaże się menu gdzie dostępna jest opcja DATA/FACTORY RESET.
 2. Za pomocą klawiszy głośności wybieracie tą opcję i potwierdzacie przyciskiem home
 3. Po zakończeniu procedury w ten sam sposób wybieramy Reboot i telefon powinien uruchomić się normalnie (oczywiście pierwszy rozruch trwa dłużej)

Mam nadzieję że doprowadziłem Was do pomyślnej aktualizacji systemu i teraz cieszycie się nowościami w najnowszej piance. Jeśli macie jakieś pytania, proszę śmiało je zadawać.

 • Filip Czerniak

  Cześć. Dzięki za artykuł!:)
  Czy jeśli mam brandowanego softa na Plusa, a na sammobile jest dostępny tylko Orange i T-mobile oraz czysty soft, to uda mi się zainstalować tego czystego, czy i tak muszę czekać aż dopiero Plus wyda swojego? (Galaxy S6 Edge+)

  • Niestety jeśli masz brandowany soft to musisz poczekać na wersję od swojego operatora.

   • Filip Czerniak

    Dzięki za szybką odpowiedź i to przy niedzieli! Plus dla Was!:) a ja czekam w takim razie na Plusa… 😛

   • Bartosz Wieczorek

    Wprowadzasz ludzi w błąd!

    • Nie wprowadzam w błąd, pytanie dotyczyło instalacji innego softu na brandowany model, w taki, wypadku update na Plusa z T-Mobile czy Orange mógłby się źle skończyć dla telefonu. Oczywiście jest możliwość wykonania debrandingu i późniejszej instalacji czystego softu, ale ten proces jest nieco bardziej skomplikowany niż zwykły update.

 • Zenon Sztykiel

  Zaktualizowalem. Wszystko działa. Dziękuję

  • Artur Załęski

   Świetnie. Cieszymy się bardzo.

 • Azztek

  a co jeśli mój kot odłączył kabel od komputera, w trakcie wgrywania oprogramowania i telefon zaciął się na „Downloading…do not turn off target”?

  • Ale po ponownym uruchomieniu telefonu nadal się taki komunikat pojawia? Czy na czymś innym się zatrzymuje?

 • ZieTon

  zadam podobne pytanie. mam s6 edge z play. czy to się uda u mnie?

  • Artur Załęski

   Po upewnieniu się, że model twojego telefonu to G925F nie będzie problemu

   • ZieTon

    sm-g925f
    czy to tosamo??
    z góry dziękuję za odp

    • ZieTon

     POMOCY!!!
     Podczas downloading uśpił mi się komputer 🙁 i proces faild
     telefon wisi na turkusowym ekranie download i nie wiem co mam zrobić
     pisze zeby nie wyłączać telefonu….
     co robić??

   • ZieTon

    już nieważne. pokombinowałem i się udało 🙂
    uffff
    dzięki

 • ZieTon
 • lasekt

  po zainstalowaniu nowego androida wszystko śmiga tylko nie mozna wykonywac połączeń, wyskakuje informacja „nie zarejstrowano w sieci”… czy ktoś coś???

 • Młody

  nie mogę w żaden sposób tego pobrać ni jak się zarejestrować. Niby już utworzyłem konto i cały czas proszą o rejestracje. Jak pobrać tego anroida 6.0.1 do samsunga galaxy S6 SMG920F pomoże ktoś jakieś linki. Strasznie to skomplikowane.

 • Tomek Ziemba

  mam pytanie. jeżeli mam s6 edge w play a chciałbym pobrać i zainstalować android 7 ale z T-mobile to czy to będzie działać?
  z góry dziękuję za odpowiedź

 • Zbyszek Beata Wilk

  padł mi android w samsung s6 jak wgrać nowy pomoże ktoś