Kruger&Matz prezentuje drugą generację Live

3

Nasz rodzimy producent od pewnego czasu już wydaje na polski rynek smartfony, które cieszą się sporą popularnością, a model Live, chyba właśnie najbardziej popularny wśród całego portfolio Kruger and Matz.

Jakie nowości przynosi ze sobą druga odsłona Live? Teraz do naszej dyspozycji oddano pięcio calowy wyświetlacz, który pracuje z maksymalną rozdzielczością HD czyli 1280×720 pikseli, sercem jest czterordzeniowy układ  MSM8212 ARM Cortex A7, który taktowany jest zegarem 1,2 Ghz. Do tego dochodzi 1 GB   pamięci operacyjnej RAM, a także 4 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Specyfikację uzupełniają dwa obiektywy 2 Mpx oraz 8 Mpx, bateria o pojemności 2500 mAh.

Specyfikacja niczym szczególnym się nie wyróżnia na tle innych konkurencyjnych rozwiązań, ale dodając do niej  cenę czyli 699 zł jako sugerowaną kwotę detaliczną, całość wygląda znacznie lepiej.

Prócz informacji dotyczących samego Kruger and Matz Live 2, mamy również zapowiedź urządzeń działających pod kontrolą mobilnych okienek, które do końca bieżącego roku pojawią się na polskich półkach sklepowych.  Osobiście czekam z niecierpliwością na odpowiedź Kruger and Matza w tym zakresie.

Źródło: informacja prasowa