Sparuj Galaxy Geara z telefonem innym niż Samsung – poradnik

1

Fani Smartwatcha Galaxy Gear powstrzymujący się przed jego zakupem z powodu nie posiadania smartfona od firmy Sansung mogą ponownie zacząć myśleć o jego zakupie. Grupa pasjonatów urządzenia właśnie sparowała urządzenie z Nexusem 5. Metoda jest dość niecodzienna, ponieważ trzeba wyciągnąć aplikację w postaci pliku apk z Samsunga i zainstalować ją w innym urządzeniu (w przypadku tej metody na urządzeniu AOSP). Całość działa zaskakująco dobrze łącznie z pogodą oraz oraz S-Voice (oczywiście w j. angielskim). Niestety ta metoda nie działa na wielu urządzeniach ale dla niektórych możliwość korzystania z Galaxy Geara i Nexusa 5 to i tak dużo. Nie wiadomo jak długo będzie można korzystać z takiego rozwiązania – całkiem możliwe, że Samsung szybko ukróci ten proceder zmuszając właścicieli smartwatchy do zakupu słuchawek Samsunga.

Zainteresowanym zalecam zastosowanie się do instrukcji:

 1. Instalujemy gearmanagerstub.apk na telefonie
 2. Pobieramy Gear Manager 1.6.111801 i zmieniamy jego końcówkę z apk na zip
 3. Otwieramy zip-a i wchodzimy w assets/preinstallapks
 4. Instalujemy indywidualnie każdy plik apk na swoim telefonie
 5. Instalujemy Gear Manager 1.6.11801 (tym razem apk a nie zip)
 6. 6. Parujemy smartwatcha z telefonem (może być potrzebne wykonanie kilku prób zanim zaskoczy)
 7. Instalujemy ATNManager 1.2.2
 8. Zezwalamy na dostęp (allow access) wchodząc w Settings – Security – Notification Acess
 9. Ostatni krok – wybieramy w ATNManagerze jakie powiadomienia ma nam pokazywać Galaxy Gear
 10. Miłej zabawy 😉

Źródło smartwatchfans.com

 • Maciej

  Zrobiłem wszystko tak jak w poradniku. Nie udało mi się sparować mojego Gear’a. Na dodatek 3 z tych 20 plików instalacyjnych nie chciało się zainstalować, wyskakiwało „Aplikacja nie jest zainstalowana” Próbowałem też inaczej, normalnie. Nie zamieniałem instalki apk w paczkę i nie instalowałem tych wszystkich 20-stu komponentów, tylko po prostu normalnie zainstalowałem gear manager stub i gear manager. W obydwu przypadkach niestety nie udało się. Próbowałem połączyć zegarek z trzema smartphone’ami : Alcatel, Huawei i trzeci jakiś chiński. Wersje Androidów : 4.2.2 , 4.3 i 6.0
  Miałem nadzieję że z którymś się połączy, bo podczas łączenia i telefon i zegarek wygenerował kod do połączenia. Jak już wspominałem z żadnym telefonem nie dało się połączyć zegarka. Po jakiejś minucie łączenia wyskakuje komunikat że czas został przekroczony, a potem że urządzenie nie jest kompatybilne. Chyba jednak wciąż jedyną receptą na to żeby sparować i skonfigurować samsungowski zegarek jest kupno kompatybilnego modelu Samsunga, bo takie kombinowane „myki” na połączenie ze smartfonem innej marki nie działają.